‘Otomobil Oscar’ında final heyecanı başladı

Otomotiv dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Car of the Year (Yılın Otomobili) seçimlerinde geri sayım başladı. 23 ülkeden 60 jüri üyesinin oylarıyla 37 aday arasından 7 otomobil finale kaldı. Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5 serisi, Citroen C3 Aircross, Kia Stinger, Seat Ibiza ve Volvo XC40 ‘Yılın Otomobili’ için yarışacak. Birinci, 5 Mart 2018’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanacak.

Alfa Romeo Stelvio: Markanın ilk SUV modeli, adını İtalya’nın en yüksek dağ geçidi Passo dello Stelvio’dan alıyor. Alfa’nın yeni dönemini simgeleyen model ailesinin ikinci üyesi.

Audi A8: Audi’nin amiral gemisi A8, lüksü yeniden tanımlıyor. A8, dünyada ileri otonom sürüş için geliştirilen ilk otomobil olma özelliğine sahip. A8’de 3.0 TDI ve 3.0 TFSI V6 motor seçenekleri var.

Volvo XC40: Volvo’nun SUV ürün ailesini tamamlayan XC40, Volvo Cars’ın yeni kompakt modüler araç mimarisi (CMA) üzerinde üretilen ilk model olma özelliğine sahip.

Seat Ibiza: İspanyol markanın ikon modeli Ibiza’nın beşinci nesli, teknolojisi ve iç mekanı ile dikkat çekiyor. Seat’ın ‘En iyi Ibiza’ olarak tanımladığı model, eskisine göre daha geniş.

Kia Stinger: Güney Koreli marka ‘Yılın Otomobili’ finaline sporcu bir modelle kalma başarısını gösterdi. Kışkırtıcı bir tasarıma sahip Stinger’da 2.0 lt ve 3.3 lt motor seçenekleri var.

Citroen C3 Aircross: SUV ailesinin yeni üyesi C3 Aircross, tasarımı ile dikkat çekiyor. C3 Aircross, 85 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile kişiselleştirme imkanı sunuyor

BMW 5 Serisi: Yenilenen tasarımı kadar multimedya sistemiyle de iddialı. Sürücü uzaktan park özelliği sayesinde anahtarla aracı dışarıdan yönlendirerek park edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir